Solanka při potírání a obkladech

Solanková potírání

užíváme hlavně k ošetření kožních onemocnění, zranění, bodnutí hmyzem, při bolestech a zranění měkkých částí a kloubů, jako i k odkyselení.

Solanková koncentrace je přitom závislá na jednotlivých potížích a na tom, zda se jedná o poranění otevřené. Obecně můžeme říci, že čím hlouběji je problém zakořeněn, tím větší může být koncentrace solanky.

Otevřená poranění ošetřujte pouze 1 % solankovým roztokem, tedy 1 gram krystalické soli na 100 ml vody, neboť by otevřená rána pálila. Mimo jiné se doporučuje u otevřených poranění nepoužívat vodu z vodovodu, ale kvalitní pramenitou vodu bez bublinek.

U neotevřených kožních potíží je možno solankovou koncentraci zvyšovat až na 8 %. Naražení, vyvrknutí, pohmožděniny a otoky mohou být potírány až 26 % roztokem solanky. Používá se také k ošetření oparových puchýřků.

Solankové obklady

studené na lýtka při horečkách dosahují vyšších účinků než jen lýtkové obklady namočené ve vodě. Vezměte si čistý lněný nebo bavlněný šátek a namočte ho do přiměřeně koncentrovaného solankového roztoku. Šátek vyždímejte a přiložte na bolavé místo. K teplým obkladům je vhodný i solný nahřívací polštářek.

Komentáře
 • Chcete dostávat užitečné rady, tipy, návody o využití solné jeskyně a solných produktů? Přihlašte se do odběru novinek.

  Vaše osobní údaje (e-mail a jméno) budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti užitečných rad, návodů a tipů využití solné jeskyně a solných produktů v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každém emailu. Zásady zpracování osobních údajů
 • Rubriky
 • Nejnovější příspěvky
 • Otevírací doba

  Během letních prázdnin pouze telefonické objednávky.

   

  Pondělí
  Úterý 8:00 – 15:00
  Středa 16:30 – 18:00
  Čtvrtek 8:00 – 13:00 15:30 – 17:00
  Pátek
  Sobota tel. obj.
  Neděle tel. obj.