Solanka při ženských potížích

Solanka má také pozitivní účinek na ženské potíže, jako jsou menstruační potíže, premenstruální syndrom, bolesti v podbřišku, svědivý nebo pálivý výtok, suchá pochva, infekce viry, kvasinkami nebo bakteriemi, přechodové potíže aj. Solí jsou bakterie, kvasinky a viry usmrceny nebo je jim bráněno v dalším vývoji. Sliznice se po aplikaci opět zvlhčuje, regeneruje se, zlepšuje se její obranyschopnost a je odolnější vůči novým infekcím.

Použití:

 • Pijte denně 1 čajovou lžičku solanky zředěnou dobrou pramenitou vodou
 • Při lokálních potížích jako je výtok, suchá poševní sliznice nebo infekce se nabízí solná koupel vsedě. Pro tu zvolte solnou koncentraci mezi 3 až 8% a o teplotě vody 37°C. (Příklad výpočtu na konci článku).
 • Koncentrace celotělní solné koupele by na začátku neměla přesahovat více než 2%. Posléze je možné koncentraci zvýšit až na 5%. Dávejte pozor, aby teplota vody byla 37°C.

 

Jak naředit roztok solanky na správná procenta nasycenosti?

Roztok solanky je 26% nasycený roztok. Vezmeme-li jeden díl solanky (třeba polévková lžíce) a přidáním stejného dílu čisté pramenité vody, dostaneme 13% nasycený roztok. Teď máme dva původní díly s 13% nasycení. Přidáme další dva díly (naše původní polévková lžíce) čisté vody a dostaneme opět polovinu, tedy cca 6,5% nasycený roztok, a takto můžeme pokračovat.

Pište dotazy či připomínky.

Komentáře
 • Chcete dostávat užitečné rady, tipy, návody o využití solné jeskyně a solných produktů? Přihlašte se do odběru novinek.

  Vaše osobní údaje (e-mail a jméno) budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti užitečných rad, návodů a tipů využití solné jeskyně a solných produktů v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každém emailu. Zásady zpracování osobních údajů
 • Rubriky
 • Nejnovější příspěvky
 • Otevírací doba

  Během letních prázdnin pouze telefonické objednávky.

   

  Pondělí
  Úterý 8:00 – 15:00
  Středa 16:30 – 18:00
  Čtvrtek 8:00 – 13:00 15:30 – 17:00
  Pátek
  Sobota tel. obj.
  Neděle tel. obj.