Příprava solanky

Příprava solanky = prapolévky života

Vložte jeden nebo více solných krystalů do malé uzavíratelné nádoby (např. zavařovačky). Naplňte ji kvalitní pramenitou vodou s nízkým obsahem

Solanka = prapolévka života

Solanka = prapolévka života

minerálů, tak aby byly krystaly ponořeny. Po hodině se krystaly natolik rozpustí, že vznikne 26% nasycená krystalická solanka. Zjistíte, že se krystaly již dále nerozpouští. Teprve až znovu přidáte vodu, zředíte koncentraci roztoku a začnou se krystaly opět rozpouštět až do té doby, než nastane opětovné nasycení. Dokud jsou krystaly ve sklenici, máte záruku, že je solanka nasycená. Můžete vždy dolévat vodou, dokud se krystaly úplně nerozpustí. Po rozpuštění všech krystalů odeberte další solanku až po přidání dalšího krystalu, aby byla zaručena 26% koncentrace. Solanka je nekonečně trvanlivá. Bakterie, viry a plísně nemají šanci se v ní množit. Jde tedy o sterilní roztok.

Návod na pití

1 čajovou lžičku solanky dejte do hrnečku a dolijte kvalitní pramenitou vodou s nízkým obsahem minerálů a bez bublinek. Pijte nejlépe každé ráno nalačno po probuzení. Tento proces můžete také rozdělit na celý den. A to 1 lžičku solanky dejte do 1 litru vody a pijte po celý den. Pro citlivější osoby užívejte solanku po kapkách. U dětí a kojenců stačí pouze pár kapek. Je-li roztok méně slaný, děti ho snadněji vypijí. Také stačí, kápnete-li si několik kapek solanky do jídla.

Solanka, která je označována jako prapolévka života dodává našemu tělu dostatek energie, regeneruje buňky a rytmicky je pročišťuje. Tělo je schopno se tak zbavovat všech nečistot a jedovatých látek, které do něj nepatří.

Komentáře
 • Chcete dostávat užitečné rady, tipy, návody o využití solné jeskyně a solných produktů? Přihlašte se do odběru novinek.

  Vaše osobní údaje (e-mail a jméno) budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti užitečných rad, návodů a tipů využití solné jeskyně a solných produktů v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každém emailu. Zásady zpracování osobních údajů
 • Rubriky
 • Nejnovější příspěvky
 • Otevírací doba

  Během letních prázdnin pouze telefonické objednávky.

   

  Pondělí
  Úterý 8:00 – 15:00
  Středa 16:30 – 18:00
  Čtvrtek 8:00 – 13:00 15:30 – 17:00
  Pátek
  Sobota tel. obj.
  Neděle tel. obj.