Nejčastější otázky a odpovědi

 • 1

  Jak probíhá pobyt v solné jeskyni?

  Procedura v solné jeskyni trvá 45min a rozlišujeme dvě základní procedury. Procedura pro dospělé (bez dětí) probíhá tak, že odpočíváte na polohovacích relaxačních lehátkách v naprostém klidu při relaxační hudbě a změně intenzity osvětlení. Druhá základní procedura, procedura pro dospělé s dětmi, probíhá celou dobu za plného osvětlení solné jeskyně a relaxační hudba je nahrazena dětskými písničkami či televizními pohádkami. Děti si mohou hrát s hračkami v solišti (jako na pískovišti). Při obou procedurách můžete pro větší pohodlí použít připravenou přikrývku.
 • 2

  Co s sebou do solné jeskyně?

  Do jeskyně doporučujeme vzít s sebou oblečení s dlouhým rukávem. Teplota v solné jeskyni se pohybuje okolo 20 stupňů Celsia. Pro děti jsou vhodné vlastní přezůvky (bačkory či ponožky). Podlaha je vytápěná podlahovým topením.
 • 3

  Mohou do solné jeskyně i těhotné?

  Pobyt v solné jeskyni je určen pro všechny věkové skupiny klientů, navštěvovat je mohou i děti a těhotné ženy. Jako doplněk pro regeneraci je používají například i sportovci.
 • 4

  Co mi pobyt v solné jeskyni přinese?

  Pobyt v solné jeskyni velmi příznivě ovlivňuje činnost a zdraví lidského organizmu, zvyšuje imunitu, zlepšuje dýchání a psychický stav, napomáhá k očištění pleti a pokožky, a při pravidelných návštěvách solné jeskyně se pleť a pokožka vyčistí, zjemní, upraví pevnost, pružnost a vlhkost a zejména zlepší prokrvování.
 • 5

  Jak často solnou jeskyni navštěvovat?

  Doporučujeme absolvovat kúru cca 10 návštěv solné jeskyně v co nejkratší době za sebou. V prvním týdnu ozdravné kúry je nejlepší absolvovat 3 – 4 návštěvy. Jedna návštěva solné jeskyně vydá za 2-3 dny pobytu u moře. Viditelné zlepšení pocítíte již po 3 až 5 návštěvách.
 • 6

  Pro koho není pobyt v solné jeskyni vhodný?

  Pobyt v solné jeskyni není vhodný a nedoporučuje se osobám s hyperfunkcí štítné žlázy (z důvodu vyššího obsahu jódu ve vzduchu) a osobám trpícím klaustrofobií.